ERnIS

Bitcoin Cash (Bitcoin fork)

101 pran. Å¡ioje temoje
Prieš 3 val.(-ų), god27 parašė:

Tai visada buna pirmas kartas :) o jeigu rimtai, tai aš nežinau koks aklas turi būt žmogus, kad rimtai žiūrėtų į BCH. Net nereikia labai giliai kapstyt, kad pamatyt kokie žmonės prie jo dirba ir promote'ina šį projektą ir jeigu po to vis dar nori bent kiek lįsti prie BCH, tai kažkaip liūdna :)

Kokie dar žmonės? Čia tau ne ICO :D Va kas liūdna kai giliai "nekapstantys" taip teigia :D

Čia tas pats kas sakyti jog juodojoje rinkoje daug dolerių tad labai liūdna (sad face) ir gyvenime nenaudosiu dolerių :D:D:D

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 13 val.(-ų), ERnIS parašė:

Kokie dar žmonės? Čia tau ne ICO :D Va kas liūdna kai giliai "nekapstantys" taip teigia :D

Čia tas pats kas sakyti jog juodojoje rinkoje daug dolerių tad labai liūdna (sad face) ir gyvenime nenaudosiu dolerių :D:D:D

Na čia dar klausimas kas giliau kapstosi ;) tai pradedam apie žmones:

1. Roger Ver (https://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Ver) dar aišku gali pagooglint jo interviu ir šiaip pareiškimus. Man kažkaip nepasirodė jis kaip labai racionalus žmogus.

2. Craig Wright (https://en.wikipedia.org/wiki/Craig_Steven_Wright) žmogus sakantis, kad yra Satoshi Nakamoto. Ir šiaip spalvinga asmenybė.

3.  Calvin Ayre (https://en.wikipedia.org/wiki/Calvin_Ayre) dar viena spalvų nestokojanti asmenybė.

4. Paul Wasensteiner

ir dar daug kitų: https://blog.sfox.com/the-bitcoin-cash-people-platforms-wallets-and-miners-you-need-to-know-afa53aaa3c66

gali pasigoolint kiekvieną. Nesakau, kad visa BCH bendruomenė yra bloga. Bet tikrai yra daug žmonių, kurie yra labai fishy (švelniai tariant) ir kurių pagrindinis tikslas panašu, kad yra tiesiog klaidinti, apsukti, supriešinti bei įtikinti žmones nebūtais dalykais ir iš to pasidaryti pinigų.

Ir kažkaip neradau nei vieno kriptorinkoje esančio protingo žmogaus, kuris teigiamai vertintų BCH. Bet gal jie visi klįsta ir BCH vis dėlto yra the real Bitcoin? :D

Ir pabaigai, aš esu beveik tikras, kad po kokių 5 metų BCH bus tik blogas prisiminimas ir galėčiau drąsiai lažintis dėl šito. :)

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Tu mini investuotojus/banginius/verslininkus, BCH nėra centralizuotas, tad neivienas žmogus ar kompanija BCH nereprezentuoja, tas pats kaip su BTC (nebent tai būtų tikrasis Satoshi). Prie ko čia bendruomenė? Ar tu investuodamas į auksą/sidabrą žiūri į kažkokius žmones? Ne, investuoji į tai kas atneš didžiausią vertę.

Primeni man va ką:

n3bb9zgywmk01.jpg

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 4 val.(-ų), ERnIS parašė:

Tu mini investuotojus/banginius/verslininkus, BCH nėra centralizuotas, tad neivienas žmogus ar kompanija BCH nereprezentuoja, tas pats kaip su BTC (nebent tai būtų tikrasis Satoshi). Prie ko čia bendruomenė? Ar tu investuodamas į auksą/sidabrą žiūri į kažkokius žmones? Ne, investuoji į tai kas atneš didžiausią vertę.

Primeni man va ką:

n3bb9zgywmk01.jpg

Not sure ar tu čia trollini ar rimtai kalbi. Nes jeigu klausi prie ko čia bendruomenė, tai atsakymas prie visko. :) Nes būtent bendruomenė reprezentuoja patį coin'ą. Nes be bendruomenės coin'as yra niekas. Ar tai banginis/verslininkas ar tai petras iš trečio aukšto, jeigu jis palaiko vieną ar kitą coin'ą, tai jis iš dalies reprezentuoja ir patį coin'ą.

Jeigu jau apie auksą prakalbom, tai kokį auksą rinktumeis kaip investiciją ar auksą iš grupės neaiškių shady prastos reputacijos žmonių, kur net nebusi tikras ar ten auksas ir koks ten auksas ir ar apskritai jie turi aukso, ar iš patikimų ne vienus metus investicijose į auksą besisukančių gerbiamų žmonių?

Ir aš nematau reikalo pyktis. Nesmerkiu tavęs jeigu investuoji į BCH ir tiki jų sėkme, tiesiog manau yra daug geresnių, saugesnių ir protingesnių alternatyvų. Nes mano galva, BCH yra neaiškių shady žmonių norinčių pasipinigauti ambiciją, kuri kol kas gan sėkmingai joja ant Bitcoin vardo ir žmonių klaidinimo su "BCH is the real Bitcoin" pasisakymais ir garsiais rėkimais, kad "mes geriausi, visi kiti yra š*das".

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

BCH ne ICO dar kartą kartoju. Niekas nepyksta, bet reikia žinoti skirtumą. Su auksu palyginimo nesupratai, tu nesudirbsi aukso vertės long-rune su bendruomene, nes ne ją tu užsidėsi ant kaklo ar piršto. Niekas neinvestuoja į BCH bendruomenę, bendruomenė tai yra fanai ir hateriai, kaip ir visur kitur.

1

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 16 val.(-ų), ERnIS parašė:

BCH ne ICO dar kartą kartoju. Niekas nepyksta, bet reikia žinoti skirtumą. Su auksu palyginimo nesupratai, tu nesudirbsi aukso vertės long-rune su bendruomene, nes ne ją tu užsidėsi ant kaklo ar piršto. Niekas neinvestuoja į BCH bendruomenę, bendruomenė tai yra fanai ir hateriai, kaip ir visur kitur.

Nelabai suprantu kodėl kiši ta ICO, niekur lyg ir nelyginu BCH su ICO, nesakau, kad BCH = ICO. Skiriu ir suprantu kas yra vienas ir kitas. Jeigu iš mano pasisakymų supratai kitaip, tai turbūt kažkurioj vietoj nesusikalbam. :)

Dėl aukso vėl kažkaip kalbam apie obuolius ir akmenis panašu. Ko vertas auksas be žmonių arba kitaip be bendruomenės? Nesudirbsi aukso vertės sakai, na čia klausimas. Mano galva, auksas turi vertės tiek kiek žmonės sutinka už jį mokėti. Arba kitaip auksas iš savęs yra bevertis, žmonės padaro ji vertingu. Ar čia mano išsilavinime spraga kažkokia ir viskas yra kitaip? Ir dar kartą dėl bendruomenės ir vertės sudirbimo, tai aš esu beveik tikras, kad jeigu racionalūs žmonės-bendruomenė-valstybės staiga dėl kažkokių priežasčių pradėtų argumentuotai tvritint ir įrodynėti, kad auksas yra bullsh*t, tai žmonės pradėtų tuo tikėti. Ir iš to tikėtinai sektų aukso vertės kritimas. Čia aišku utopinis scenarijus, bet possible. Anyway, kažkaip jaučiuosi, kad aš čia jau captain obvious dalykus pasakoju. :)

Ir dėl tavo pasakymo, kad nieks neįnvestuoja į bendruomenę, tai turbūt vėl mes skirtingai bendruomenę suprantam. Man bendruomenė yra žmonės, kurie kuria, promote'ina ir bet kaip kitaip prisideda prie projekto. Ir būtent pagal tai gali spręsti ant kiek fishy ar ne yra pats projektas. Ir dėl argumento, kad decentralizuotam projekte nėra to vienintelio, kuris yra atsakingas už projektą, tai čia akivaizu, bet už projekto būtent ir stovi bendruomenė. Nes juk projektai iš niekur neatsiranda. Ir dar kart pasikartosiu būtent dėl BCH, man nepasirodė, kad prie BCH dirba/supportina/promote'ina solidūs protingi žmonės, kurie dirba vedini noro kažką pakeisti, o ne pasidaryti pinigų, todėl ir manau, kad BCH niekada nesulauks sėkmės (nebent kažkas kardinaliai pasikeistų).

2

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 29 minučių(-es), god27 parašė:

Nelabai suprantu kodėl kiši ta ICO, niekur lyg ir nelyginu BCH su ICO, nesakau, kad BCH = ICO. Skiriu ir suprantu kas yra vienas ir kitas. Jeigu iš mano pasisakymų supratai kitaip, tai turbūt kažkurioj vietoj nesusikalbam. :)

Dėl aukso vėl kažkaip kalbam apie obuolius ir akmenis panašu. Ko vertas auksas be žmonių arba kitaip be bendruomenės? Nesudirbsi aukso vertės sakai, na čia klausimas. Mano galva, auksas turi vertės tiek kiek žmonės sutinka už jį mokėti. Arba kitaip auksas iš savęs yra bevertis, žmonės padaro ji vertingu. Ar čia mano išsilavinime spraga kažkokia ir viskas yra kitaip? Ir dar kartą dėl bendruomenės ir vertės sudirbimo, tai aš esu beveik tikras, kad jeigu racionalūs žmonės-bendruomenė-valstybės staiga dėl kažkokių priežasčių pradėtų argumentuotai tvritint ir įrodynėti, kad auksas yra bullsh*t, tai žmonės pradėtų tuo tikėti. Ir iš to tikėtinai sektų aukso vertės kritimas. Čia aišku utopinis scenarijus, bet possible. Anyway, kažkaip jaučiuosi, kad aš čia jau captain obvious dalykus pasakoju. :)

Ir dėl tavo pasakymo, kad nieks neįnvestuoja į bendruomenę, tai turbūt vėl mes skirtingai bendruomenę suprantam. Man bendruomenė yra žmonės, kurie kuria, promote'ina ir bet kaip kitaip prisideda prie projekto. Ir būtent pagal tai gali spręsti ant kiek fishy ar ne yra pats projektas. Ir dėl argumento, kad decentralizuotam projekte nėra to vienintelio, kuris yra atsakingas už projektą, tai čia akivaizu, bet už projekto būtent ir stovi bendruomenė. Nes juk projektai iš niekur neatsiranda. Ir dar kart pasikartosiu būtent dėl BCH, man nepasirodė, kad prie BCH dirba/supportina/promote'ina solidūs protingi žmonės, kurie dirba vedini noro kažką pakeisti, o ne pasidaryti pinigų, todėl ir manau, kad BCH niekada nesulauks sėkmės (nebent kažkas kardinaliai pasikeistų).

Kovoji su malunais

3

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

ICO yra svarbi bendruomenė (ir kripto pasaulyje jie ir turi oficialius atostovus), už BCH niekas nestovi kaip ir už aukso, tad visa vertė priklauso nuo tos valiutos naudingumo, perspektyvų ir pan.

Sakai projektai/valiutos iš nieko neatsiranda? Iš kokios bendruomenės atsirado auksas, bitcoin ir pan? Jie buvo atrasti/išrasti ir jokia bendruomenė čia ne prie ko. Dar kart kartoju, nesvarbu koks tas projektas, ta bendruomenė (fanai) visur bus, žmonės investuos/pirks, bet tik jei  tas produktas turi vertę (atmetus short-term shady dalykus). Parodyk, kuris iš tavo nurodytų investuotojų oficialiai atstovauja BCH? Neivienas, nes tai decentralizuota valiuta ir jokių "valdovų" būti negali.

Auksas galėtų būti bevertis? Pažiūrėk kiek įvairių kompiuterio detalių, įvairių kištukų ir pan. auksu dengtos, tai itin minkštas ir naudingas metalas, nusispjaut visiems ant tos tavo bendruomenės ir savo pasisakymo nepagrindei tad debatus pralaimėjai.

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 2 val.(-ų), ERnIS parašė:

ICO yra svarbi bendruomenė (ir kripto pasaulyje jie ir turi oficialius atostovus), už BCH niekas nestovi kaip ir už aukso, tad visa vertė priklauso nuo tos valiutos naudingumo, perspektyvų ir pan.

Sakai projektai iš nieko neatsiranda? Iš kokios bendruomenės atsirado auksas, bitcoin ir pan? Jie buvo atrasti/išrasti ir jokia bendruomenė čia ne prie ko. Dar kart kartoju, nesvarbu koks tas projektas, ta bendruomenė (fanai) visur bus, žmonės investuos/pirks, bet tik jei  tas produktas turi vertę (atmetus short-term shady dalykus). Parodyk, kuris iš tavo nurodytų investuotojų oficialiai atstovauja BCH? Neivienas, nes tai decentralizuota valiuta ir jokių "valdovų" būti negali.

Auksas galėtų būti bevertis? Pažiūrėk kiek įvairių kompiuterio detalių, įvairių kištukų ir pan. auksu dengtos, tai itin minkštas ir naudingas metalas, nusispjaut visiems ant tos tavo bendruomenės ir savo pasisakymo nepagrindei tad debatus pralaimėjai.

Vėl ratų ir batų diskusija. Jaučiuosi lyg bandyčiau įrodyt kažką sienai ir jaučiu, kad tiesiog gaištu savo laiką. Nes mūsų supratimo lygiai švelniai tariant truputi išsiskiria. Nesakau, kad kažkurio supratimas yra geresnis ar blogesnis, tiesiog sakau, kad skirtingai suprantam dalykus. :)

Bet dar pabandysiu atsakyt į tavo klausimus. Taip, sakau ir sakysiu, kad projektai iš niekur neatsiranda. Aukso jokia bendruomenė neišrado, dievas jo nesukūrė, auksas yra metalas susiformavęs esant tam tikroms sąlygomis. Ir taip tu teisus, jis vertingas dėl savo savybių ir dėl to, kad jis vienas rečiausiu metalų. Bet čia turbūt kokios 8 klasės chemija. Ir vėl klausimas ar auksas nuo pat jo atradimo buvo vertinamas ar vertę jam suteikė žmonės suprate, kad visai neblogas čia šitas metalas ir daug kur naudingas gali būt? Bet čia vėl turbūt istorijos pamoka bandau pravest 6-tos klasės.

Dėl bitcoin, nu sorry, bet būtent bendruomenė/žmonės ir "kalti", kad dabar ir pats žinai kažką apie Bitcoin. Kartu su bitcoin buvo pristatyta nauja technologija, kuria žmonės patikėjo ir iki šiol tiki ir tobulina. Nebūtų bendruomenės, nebūtų ir bitcoin'o, nebūtų blockchain'o. Tiksliau būtų, bet ją naudotusi tik pats Satoshi's :) Iš savęs bitcoin'as yra niekas, tai tiesiog kodas, kurį kažkas parašė, lygiai taip pat kaip ir auksas iš savęs yra paprasčiausias metalas. Ir lygiai taip pat tiek auksas tiek bitcoin'as įgavo vertę tik dėl to, kad kažkas suprato, kad jį galima naudingai panaudot kažkuriuose srityse.

Dėl tavo teiginio, kad nesvarbu koks bus projektas, visada bus bendruomenė-fanai, tai primas dalykas, nesu tikras kodėl bendruomenę prilygini fanams, bet čia turbūt ir yra pagrindinė priežastis kodėl nesusišnekam. Fanai yra bendruomenės dalis, bet bendruomenė nelygu fanams. Fanai yra bendruomenės poaibis. Kitas dalykas dėl žmonių investavimo tik tada jeigu produktas turi vertę. Visiškai sutinku, bet čia nėra kažkoks raketų mokslo vertas teiginys, tiesiog pasakei visiškai captain obious faktą. Tas pats būtų jeigu pasakyčiau, kad dangus yra mėlynas. Na taip, taip yra. Ir ką? Nesuprantu ar čia norėjai kažką tuom pasakyt ar tiesiog pasakei, kad pasakyt?

Grįžtant prie BCH ir kas juos atstovauja. Tai būtent ir yra tie žmonės, kuriuos paminėjau anksčiau + fanai + bendruomenė, kurį kuria ir dėl kažkokių priežasčių tiki BCH sėkme. Tai ir yra BCH veidas. Nebūtų jų, nežinotum, kad BCH apskritai egzistuoja. Ir taip, jie nėra valdovai, kurie užsimanę ir paspaudę mygtuką galėtų sustabdyt BCH veiklą. Bet jie kuria, promote'ina ir visaip kitaip bando padaryti, kad BCH būtų patrauklus kitų akiai ir kad BCH bendruomenė plėstusi. Jų metodai ir tikslai jau yra atskira plati tema. O ką noriu aš čia pasakyt, kad jiems nustojus supportint/promote'int BCH, kas lieka iš BCH? Galbūt kažkas perimtų ir testų darbus, bet manau didžioji dalis palaikančiųjų eitų paskui išėjusius. Įsivaizduok Roger Ver'as ir kiti žmonės iš to sąrašo, kurį pateikiau auksčiau, paskelbia twitteryje, kad nebesupportinga BCH ir kad BCH yra bullsh*t, kiek BCH palaikančių žmonių sektų iš paskos? Manau labai daug ir manau galima būtų laidot BCH.

Ir dėl paskutinio tavo klausimo dėl aukso bevertiškumo. Tai jau rašiau, kad galėtų. Taip, tai labiau utopinis scenarijus, bet įmanomas. Ir taip, auksas yra naudojamas daug kur, čia aš ir nesiginčijų. Bet čia turbūt reiktų atmest sąvokas pigus/brangus, kaip ir pats minėjai dėl savo savybių, ne kainos, jis yra naudojamas kai kuriose industrijose. Taip kad vėl nesu tikras, ką turėjai omeny, dėl teiginio "nusispjaut į bendruomenę, auskas liks auksu". Ir kaip ir teisingai, auksas liks auksu, tiesiog ką aš turiu omeny, kad bendruomenei nusisukus nuo aukso, valstybėms nebekaupiant aukso kaip atsargų ar dar dėl kažkokio apokaliptinio scenarijaus, kuris padarytų didelę įtaką aukso vertei, auksas liks tiesiog kaip puikus metalas, kurį daug kur galima panaudot. Tiesiog jis nebus toks brangus, nes kam man tas auksas, jeigu nieks (bendruomenė-žmonės) nebevertintins aukso kaip kažkokio prabangaus metalo. :)

O dėl pralaimėtų debatų kažkokių, kuriuose pasirodo dalyvauju, tai nesistengiu aš čia nieko laimėt. Tik nežinau kurio savo pasisakymo nepagrindžiau. Ir galėčiau pagrįst manau, jeigu pasakytum kurio. Jeigu jau pradėjau kova su malūnais, tai reik užbaigt :D

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Auksui kainą suteikė jo savybės, o ne kažkokia bendruomenė stovinti už jo, tūkstančiai metų praėjo, kartos keitėsi ir vistiek išliko vertingu. Sakai ar auksas būtų toks vertingas jei žmonės nebūtų susipratę suteikę jam tokią vertę? Jam tokią vertę ne iš oro suteikė ir išvis čia obvious dalykus rašai ir nieko neargumentuoji. Mes visi esam žmonės, tai sakydamas, kad su auksu būtų taip ar anaip jei žmonės būtų taip praeityje padarę yra totalus nusišnekėjimas ir argumentų  nepateikimas. Visiškai nesupranti, kad jei daiktas naudingas ir yra plačiai naudojamas, jokie pasisakymai jo vertės long rune nesumažins. Sakai tiesiog jis nebebus toks brangus, nes kas nutiks? Tu skruzdėliuk bado akciją prieš auksą paskelbsi? Kas tavęs klausys? Kokia viena šalis aukso nebekaups? Tai kur jį mes? Kuom tada savo pinigus pagrįs? Nemanai, kad juos išjuoks? Kas leis jiems taip pasielgti ir kodėl manai, kad kiti kreips į tai tokį didelį dėmesį jog tūkstančius metų gyvavęs brangus metalas žlugtų ar bent bent smarkiai nuvertėtų? Kokią nurodys priežastį tokio veiksmo? Čia toks didelis facepalm :D Tai, kad ne bendruomenė iš oro kainą nustatė, o dėl aukso teigiamų savybių  ir rodo, kad aš esu teisus, nes tu sakei, kad nuo bendruomenės viskas priklauso. Nors nuo bendruomenės niekas nepriklauso. Maistas, ar yra skirtumas kas jį valgo, žmogus ar katinas? Ne, tiek tas tiek tas jo norės, tai kur ta tavo bendruomenė? Katinas turėtų pinigų ir mokėtų kalbėti, tai jis taip pat į parduotuvę nueitų. Ir ką ta tavo bendruomenė?  Jei tas maistas geros kokybės, visos "bendruomenės" jo norės ir niekas bado streikų nerengs nes tai būtų kvaila.

Iš savęs bitcoinas yra niekas? Ar bent žinai blockchain svarbą? US Nevadoje vedybų duomenis į blockchain kels nes taip jiems daug patogiau. Smart-contracts, kas tokią alternatyvą paslaugą galėtų pasiūlyti? Pinigai nepriklausomi nuo bankų, valstybių ir t.t., kas tai gali pasiūlyti? Jei tai niekas, kodėl tada pirmieji žmonės susidomėjo?

Nei R. Ver nei joks kitas investuotojas nesudirbtų BCH kainos long rune.  Kažin net ar vienai savaitei ką nors rimto padarytų. Tavo kokia patirtis investavime, versle žmogau?

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 2 val.(-ų), ERnIS parašė:

Auksui kainą suteikė jo savybės, o ne kažkokia bendruomenė stovinti už jo, tūkstančiai metų praėjo, kartos keitėsi ir vistiek išliko vertingu. Sakai ar auksas būtų toks vertingas jei žmonės nebūtų susipratę suteikę jam tokią vertę? Jam tokią vertę ne iš oro suteikė ir išvis čia obvious dalykus rašai ir nieko neargumentuoji. Mes visi esam žmonės, tai sakydamas, kad su auksu būtų taip ar anaip jei žmonės būtų taip praeityje padarę yra totalus nusišnekėjimas ir argumentų  nepateikimas. Visiškai nesupranti, kad jei daiktas naudingas ir yra plačiai naudojamas, jokie pasisakymai jo vertės long rune nesumažins. Sakai tiesiog jis nebebus toks brangus, nes kas nutiks? Tu skruzdėliuk bado akciją prieš auksą paskelbsi? Kas tavęs klausys? Kokia viena šalis aukso nebekaups? Tai kur jį mes? Kuom tada savo pinigus pagrįs? Nemanai, kad juos išjuoks? Kas leis jiems taip pasielgti ir kodėl manai, kad kiti kreips į tai tokį didelį dėmesį jog tūkstančius metų gyvavęs brangus metalas žlugtų ar bent bent smarkiai nuvertėtų? Kokią nurodys priežastį tokio veiksmo? Čia toks didelis facepalm :D Tai, kad ne bendruomenė iš oro kainą nustatė, o dėl aukso teigiamų savybių  ir rodo, kad aš esu teisus, nes tu sakei, kad nuo bendruomenės viskas priklauso. Nors nuo bendruomenės niekas nepriklauso. Maistas, ar yra skirtumas kas jį valgo, žmogus ar katinas? Ne, tiek tas tiek tas jo norės, tai kur ta tavo bendruomenė? Katinas turėtų pinigų ir mokėtų kalbėti, tai jis taip pat į parduotuvę nueitų. Ir ką ta tavo bendruomenė?  Jei tas maistas geros kokybės, visos "bendruomenės" jo norės ir niekas bado streikų nerengs nes tai būtų kvaila.

Iš savęs bitcoinas yra niekas? Ar bent žinai blockchain svarbą? US Nevadoje vedybų duomenis į blockchain kels nes taip jiems daug patogiau. Smart-contracts, kas tokią alternatyvą paslaugą galėtų pasiūlyti? Pinigai nepriklausomi nuo bankų, valstybių ir t.t., kas tai gali pasiūlyti? Jei tai niekas, kodėl tada pirmieji žmonės susidomėjo?

Nei R. Ver nei joks kitas investuotojas nesudirbtų BCH kainos long rune.  Kažin net ar vienai savaitei ką nors rimto padarytų. Tavo kokia patirtis investavime, versle žmogau?

Kai diskusija nukrypsta į asmeniškumus, tai jau kažkaip net nelabai galima ir vadinti to kokybiška diskusija tikriausiai. Anyway, dėl obvious teiginių, tai nuo pat pradžių sakiau, kad jie yra captain obvious lygio. Ir niekur lyg ir neteigiau, kad auksas vertingas dėl kažkokių mistinių dalykų ir žmonės iš oro sugalvojo "o gal padarom auksą vertingu? šiaip for fun". kažkaip nekyla ranka savęs cituoti, bet perskaityk dar kartą mano paskutinio atsakymo antrą pastraipą.

dėl šio teiginio "Mes visi esam žmonės, tai sakydamas, kad su auksu būtų taip ar anaip jei žmonės būtų taip praeityje padarę yra totalus nusišnekėjimas ir argumentų  nepateikimas." skaičiau kelis kartus ir nesupratau apie ką tu čia. vienintelis dalykas, kuriame minėjau praeitį buvo, kad auksas vertingas nepasidarė staiga, jis įgavo vertę, nes žmonės pradėjo jį pritaikyti(dėl savo savybių) savo reikmėms. ar ir šitam obvious teiginiui nepritari?

toliau matau daug klausimų uždavei, bet kaip supratau visiškai nesupratai esmės mano utopinio scenarijaus pavyzdžio. nežinau kaip supranti mano pasakymą "labiau utopinis scenarijus", bet aš ji suprantu taip: http://www.vlkk.lt/konsultacijos/9322-utopinis-neivykdomas taip, kad nežinau ar verta gilintis į tavo klausimus. bet jeigu trumpai, teorinė galimybė, kad visi nusisuks nuo aukso yra, bet ar tai realu, pasikartosiu, kad tai yra sunkiai įmanoma.

ir dėl "viskas priklauso nuo bendruomenės", tai vėl panašu būsi neteisingai mane supratęs. ką turėjau omeny, kad visuomenės nuomonė apie produktą, produkto kokybė/savybės ir produkto vertė labai stipriai koreliuoja tarpusavy. puikus pavyzdys būtų pastarieji įvykiai susiję su facebook'u. niekas turbūt nesiginčija, kad facebook kaip produktas yra geras, bet kai per visur pradėjo skelbti, kad galimai nėra taip jau viskas švaru ir gražu su asmeniniais duomenimis, matom to pasekmes. facebook vertė ženkliai susvyravo ir tam tikrai turėjo įtakos žmonių/bendruomenės abejonė, kad gal nėra jau taip viskas fainai su tuo facebook'u. kitais žodžiais tariant facebook'as ir liko facebook'u, bet žmonių pasitikėjimas krito, o kartu krito ir facebook vertė. kitas pavyzdys galėtų būti irgi nesenas volkswagen skandalas. vėlgi niekas nesiginčija, kad mašinos yra patikimos ir kokybiškos, bet kai išaiškėjo shady dalykai ir melai, žmonių pasitikėjimas krito kartu su volkswagen verte. ir turbūt nieks jau taip pat nežiūrės į volkswagen automobilius kaip žiūrėjo iki šiol, nors iš esmės pats produktas kaip ir nepasikeitė ir dauguma volkswagen produkcijos net nesusiję su tuo skandalu. ir kad ir pradėtų jie gaminti automobilius, kurie išvis nekenkia aplinkai ir paskelbtų, kad visą pelną skirs nykstančioms pandoms ir afrikos vaikams, bet žmonių pasitikėjimą atgauti nėra taip lengva (bet nesakau, kad neįmanoma). ką noriu pasakyti, tai kad damage is done ir tiek short ir long run'e tas šešėlis vilksis. aš čia vėl turbūt nusikėliau į captain obvious skiltį, bet labai tikiuosi, kad mintį supratai.

toliau tas tavo maisto palyginimas, tai kažkoks padrikas minčių kratinys. nes lyg ir kalbi apie bendruomenę, o kitam sakiny jau katinas į parduotuvę eina, tai tiesa pasakius nesurišu galų. taip, maistas yra gyvybiškai svarbus dalykas, jo reikia, kad išgyventum. tiek katinui jo reikia, tiek žmogui, prie ko čia bendruomenė ir juos nuomonė, nesuprantu. čia gal turėjai omeny, kad žmonės negalėtų nuspręst nevalgyt? jeigu taip, tai sutinku. bet čia apie kažkokius kraštutinumus jau pradedam tuomet kalbėt. aš, kalbant apie bendruomenės įtaką, gal labiau rinkčiausi kitą palyginimą. kadangi jau pradėjom kalbėt apie kates, tai paimkim visiems gerai žinomą kačių ėdalą "Whiskas" ir paimkim tą patį "Whiskas" ėdalą tik įdėkim jį į "Optima linija" pakuotę  ir padėkim juos į parduotuvės lentyną. kaina ta pati, sudėtis ta pati, na nes produktas tas pats, bet kažkodėl įtariu, kad "Whiskas" pakelių būtų nupirkta daugiau. ir turbūt suprantama, nes žmonės žino brand'ą ir kas už jo stovi, jie pasitiki juo ir kam man pirkt kažkokį "Optima linija" ėdalą, jeigu galiu nusipirkti "Whiskas" už tą pačią kainą? ar nesutiksi ir su šiuo palyginimu ir vis tiek teigsi, kad bendruomenės/žmonių nuomonė yra niekas?

grįžtant prie bitcoin. tai taip, bitcoin iš savęs yra niekas. blockchain iš savęs yra niekas. tas pats facebook'as iš savęs yra niekas. tiesiog krūva kodo. vertė atsiranda tada, kai žmonės supranta kur ir kaip tai galima panaudot ir kodėl būtent blockchain šitoj ar kitoj vietoj yra geresnis sprendimas už kitas alternatyvas. bet čia vėl grįžtam prie aukso vertės diskusijos. o dėl blockchain jeigu teisingai suprantu, tai tą patį ir bandai man čia įrodyt paminėdamas random vestuvių registrą, smart contract'us, pasaulį be bankų, kad vertė priklauso nuo visuomenės pripažinimo ir supratimo lygio. bet būtent tą patį aš tau ir bandau jau kurį laiką pasakyt, kad produktas negali sėkmingai egzistuot be teigiamos bendruomenės/visuomenės įtakos. kad ir dabar bitcoin'as dažnai minimas kaip kažkokia mistinė atsiskaitymo priemonė už nelegalius reikalus ar priemonė išvengti mokesčių ir t.t. ir tai taip pat gan ženkliai stabdo bitcoin plėtrą ir tai būtent ir yra tą blogoji visuomenės nuomonė, kurį turi įtakos bitcoin vertei. technologija kaip ir nepasikeičia nuo to, bet tiek short, tiek long run'e vis tiek liks tie pagrįsti ar nepagrįsti kaltinimai kalbant apie shady reikalus, kuriuos kai kas sieja su bitcoin'ais.

o grįžtant prie tavo palyginimu, tai tikrai patogumas nėra pagrindinė savybė, dėl kurios vestuvių registras yra perkeliamas į blockchain. ir ties tuo kažkaip stipriai pradėjau abejot ar pats esi pakankamai įsigilinęs į blockchain kaip technologija ir jos panaudojimo būdus ir paskirti. ir taip smart contract'ai yra įmanomi ir be blockchain'o. tik blockchain'as čia įneša labai svarbų aspektą, gal žinai kokį? bet ok, grįžtant prie esmės, tai kažkaip vėl lyg ir nepamenu, kad ginčyčiausi, dėl to kad žmonėms pasidarė įdomi technologija ne dėl jos savybių. tai dar kartą pasikartosiu, savybės yra svarbu, bet tiek pat svarbu yra ir bendruomenė. aš galiu nufork'int dabar tą patį bitcoin'ą ir pavadint jį "bitcoin best", bet ar jis bus vertingas? na nes technologija ta pati, visiškai vienas prie vieno ką turį bitcoin, bet ar jis kainuos tiek pat kiek kainuoja dabar bitcoin? aš tai norėčiau, bet nėra turbūt taip viskas paprasta. tai kodėl jeigu viskas tas pats, bitcoin'as yra vertingesnis už mano fork'ą? Nes egzistuoja bitcoin bendruomenė (kurėjai, plėtotojai, mineriai, fanai, hate'riai ir t.t.). Tas pats BCH atsirado dėl to, kad atsirado grupė žmonių, kurie nusprendė pasukti kitu keliu ir nesutiko su tuo kur link juda BTC. Bet tas pats BCH yra tiek gyvas, kiek gyva ir aktyvi yra jo bendruomenė. Nesutinki?

Ir dėl tavo klausimo apie investavimą bei verslą, tai nesu nei investavimo guru, nei verslo ryklys kažkoks, bet kažkaip pavyksta suprast, kad bendruomenė ir produktas yra tampriai susiję dalykai ir vienas be kito sėkmingai egzistuoti negali. Tai čia turbūt ir galim dėl tašką. Ar vis dar pasiliksi prie nuomonės, kad bendruomenė yra niekas? :)

1

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Whiskas, Facebook, WW pateikti pavyzdžiai rodo, kad produktas, o ne bendruomenė svarbiausia. Jei Facebook nebūtų leakinę info, jei WW nebūtų patys įsivėlę į skandalą cheatindami, jei Whiskas/Optima Linija turėtų super premium kokybės maistą, tada jie turėtų daugiau klientų. Subyrėjimas/kokybės nuostatai yra pačioje kompanijoje, o ne dėl to jog bendruomenė iš oro nusprendė (ką jau kartojau daugybę kartų). Yra veiksmas yra ir atoveiksmis, produktas geras ir be didelių trūkumų - to blogo atoveiksmio ir nėra. Tad tas tavo pasakymas, kad bendruomenė iš oro gali suvartyti produktą yra niekinis.

1

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti
Prieš 9 val.(-ų), ERnIS parašė:

Whiskas, Facebook, WW pateikti pavyzdžiai rodo, kad produktas, o ne bendruomenė svarbiausia. Jei Facebook nebūtų leakinę info, jei WW nebūtų patys įsivėlę į skandalą cheatindami, jei Whiskas/Optima Linija turėtų super premium kokybės maistą, tada jie turėtų daugiau klientų. Subyrėjimas/kokybės nuostatai yra pačioje kompanijoje, o ne dėl to jog bendruomenė iš oro nusprendė (ką jau kartojau daugybę kartų). Yra veiksmas yra ir atoveiksmis, produktas geras ir be didelių trūkumų - to blogo atoveiksmio ir nėra. Tad tas tavo pasakymas, kad bendruomenė iš oro gali suvartyti produktą yra niekinis.

Neatsimenu, kad būčiau kažkur sakęs, kad produktas nėra svarbus. Ir taip tu teisus iš dalies, iš vienos pusės gal net ir svarbiausias dalykas yra produktas. Bet turbūt sutiksi, kad jeigu produktas nieko vertas, tai ir bendruomenė aplink ji bus ne ką geresnė. Ir atvirkščiai, jeigu bendruomenė nekokia, tai ir produktas taip pat tikriausiai nebus auksinis, kad ir kaip aukso spalvom būtų paišomas. dar kartą pasikartosiu, produktas, bendruomenė ir vertė yra tampriai susiję dalykai. tokia ir buvo mano mintis nuo pat pradžių.

ir dėl mano pavyzdžių, tai nevisiškai teisingai interpretuoji. visi duomenų leak'inimai, cheat'inimai būtent ir yra ta prasta bendruomenės dalis, kurį nusitempia paskui save produktą, kad ir koks geras jis bebūtų. nežinau ar nesupratai ar nenorėjai suprast, bet būtent tą ir minėjau, kad produktas nepasikeičia, jo kokybė lieka ta pati, bet daug žmonių pradeda nepasitikėt produktų būtent dėl to, kad bendruomenėje(dirbančiuosius prie produkto taip pat laikau bendruomenės dalimi) atsiranda žmonių, kurie leak'ina, cheat'ina ir daro kitus blogus dalykus pasinaudodami produktu. jeigu supranti kitaip, tai paaiškink man prašau kodėl produkto vertė krenta, jeigu produktas nepasikeičia?

dėl kačių maisto, tai juokinga apie tai diskutuot, bet kaip matau tiesiog suplakei viską į viena kubilą ir vėl visiškai nesupratai arba nenorėjai suprast esmės. o esmė buvo tame, kad du identiški savo sudėtimi ir savybėmis produktai susilaukia visiškai skirtingo susidomėjimo. kaip manai kodėl?

su veiksmo ir atoveiksmio teiginiu kaip ir teisingai, yra veiksmas yra atoveiksmis. tik dėl gero be didelių trūkumo produkto ir atoveiksmių kažkas man vėl nesueina. grįžtam prie facebook ir VW pavyzdžių, tai jeigu teisingai suprantu, tiek facebook, tiek VW laikai blogu produktu iš esmės, nes kažkas kažkada neužtikrino duomenų saugumo ar kažkas kažkada pacheat'ino dėl išmetamųjų dujų? nes jeigu taip, tai visiškai susipainiojau ką nori pasakyt. galim paimt ir kita pavyzdį tarkim sužinai, kad tavo telefoną surinkinėja kiniečių darželinukai, tai tavo telefonas nuo to prastesnis nepasidaro, tiesiog supranti kokie supuvę žmonės valdo įmonę iš kurios tu perki telefoną. ir kitą kartą turbūt gerai pagalvosi ir kiti pagalvos ar pirkt iš ten pat. taip kaip čia gaunas produktas prastas ar dalis bendruomenės supuvus? ir dėl ko susvyruos įmonės vertė, dėl produkto kokybės ar dėl tos pačios dalies prastos bendruomenės? ir kaip manai, ką nuo pat pradžių padarė tas pats VW, ogi atleido žmones, kurie buvo susiję su tais cheat'inimais, tai tada klausimas kam juos atleist jeigu produktas tai tas pats liko? Nemanai, kad norėjo atsiribot nuo tų žmonių, kurie tempia su savim ir produktą, kad ir koks geras jis bebūtų?

o dėl teiginio, kad bendruomenė gali suvaryt produktą už nieką. tai manau tikrai gali. nesakau, kad čia dažnas reiškinys, bet pasilieku prie nuomonės, kad possible. manau paieškojus galėčiau taip pat rasti realių pavyzdžių.

ai ir dar kažkaip pasigedau atsakymų į mano praėjusio post'o klausimus? ar į nepatogius klausimus neatsakinėji?

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Nepatogių klausimų :D:D Kad išvis gerų klausimų neuždavei, o tik pilstai iš tuščio į kiaurą. BCH aktyvus tiek kiek bendruomenė? BCH kyla priklausomai nuo vartotojų kiekio, o ne iš oro sugalvotos dramos, tad kas iš "bendruomenės" tam nesutrukdys long rune.

Tu sakei visi cheatinimai yra prasta bendruomenės dalis? Čia yra PAČIOS įmonės etikos pažeidimas (Facebook atveju saugumo), bendruomenė tik sako tai ką mato. Sakai produktas nepasikeičia? Brandas = produktas, o brandas tokiu atveju pasikeičia (matomai apie verslą nieko nežinai). Tas pats ir su Optima Linija bei Whiskas mano mielasis žmogeliuk (skirtingi brandai). Tas pats ir su WW, atleido tam nes visų pirma tai rimtas pažeidimas, antra, todėl nes produktas = brand'as ir turi galvoti apie savo brando reputaciją jog nesumažėtų vartotojų. Tas pats ir su kinietiškais produktais tik atvirkštinė versija, negalvojama apie brandą, o tik apie kaštus.

Gal tu geriau užsirašyk į kokias studijas prieš komentuodamas? Nes tu neturi jokio supratimo apie verslą, net pagrindinių dalykų, tai tiesiog negaišk mano brangaus laiko. Ačiū.

reputation building framework.jpg

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Kam jūs tokius sudėtingus pavyzdžius imat? Imkit PS ir sakykim BB poker. Abi teikia vienodas pokerio paslaugas, bet kažkodėl viena lyderiauja pasaulyje, o kitos niekas nežino. Ir tikrai ne dėl bendruomenės, marketingo, įdirbio ir visų kitų dalykų. Tiesiog šiaip.

Realiai bet kas pasaulyje yra verta tiek kiek žmogaus nuomone verta už tai mokėti.

0

Pasidalinti pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti

Susikurkite vartotoją arba prisijunkite

Turite būti narys jog galėtumėte kurti temas bei komentuoti.

Užsiregistruokite

Užsiregistruokite benduomenėje

Užsiregistruokite

Prisijungti

Turite vartotoją? Prisijunkite

Prisijungti dabar